ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/27/19 10:27 AM

Водостои: Преполовено нивото на Црн Дрим

Шест пати пониско од просекот за август е нивото на реката Треска кај Македонски Брод, додека Вардар кај Велес, Црн Дрим кај Ложани, Струмица кај Ново Село, Пчиња кај Пелинце и Лепенец кај Скопје бележат двојни намалувања.

Според денешните хидролошки мерења, повисоки вредности покажуваат Вардар кај Скопје, Јегуновце и Демир Капија, Брегалница кај Штип и Црна Река кај Новаци.

Водостоите на Охридското, Преспанското и Дојранското езеро се околу августовскиот просек.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1