ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/27/19 8:13 AM

Синоќа изгаснат пожарот и кај велешкото село Ораовец

Синоќа околу 20:30 часот пожарникари од ТППЕ Велес го изгаснаа пожарот кај велешкото село Ораовец, каде изгрореа десетина хектари ниско стеблеста дабова шума.

Со нивна интервенција пожарот бил ставен под контрола и спречен да се прошири на уште поголема површина под ниско стеблеста дабова шума


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1