ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/26/19 6:05 PM

(ВИДЕО)Драматично на Велешкото Езеро

Граѓаните споделуваат фотографии и видеа од кои се гледа дека огнот на брегот од Велешкото Езеро тешко се конторолира, а околу 500 луѓе, пожарникари, хеликоптер и канадер засега ги штитат викендичките, куќите и другите објекти. Екипите ќе останат цела ноќ, но како што велато чевидци, страшна е глетката. Искри од работна машина со која работеле градеѓници на викендичка ги предизивкале искрите од кои пламна шумата. Сообраќајот се пренасочува, а упатен е апел до гражаните да се вклучат во гласнењето на пожарот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1