ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/26/19 6:42 AM

Српската премиерка Брнабиќ доаѓа во официјална посета

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска ќе биде домаќин на делегација од Република Србија предводена од премиерката Ана Брнабиќ.

Како што информираат од Владата, посетата ќе започне со отворањето на One Stop Shop на граничниот премин Табановце-Прешево.

Брнабиќ, освен со Заев, ќе има оствари средба и со претседателот Стево Пендаровски.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1