ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/25/19 10:26 AM

Полицијата приведе тетовец во чиј дом пронашла карабин, куршуми и рамка за автоматска пушка

Полицијата вчеравечер врз основа на судска наредба, извршила претрес во домот на А.Џ. во Тетово. При тоа, пронашла и одзела карабин калибар 8 х 57 ЈС, три куршуми калибар 8х57 и една рамка за авотоматска пушка со 21 куршум калибар 7.62 милиметри.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодвена пријава – информираа денеска од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1