ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/24/19 5:08 PM

Сите споменати во исказот на Орце Камчев да бидат повикани на распит, бара опозицијата

Зоран Заев знаел за случајот Рекет и не само што знаел, туку и позадински го водел и управувал целиот Рекет, како да се одвива и ги полнел со информации оние кои што биле негови извршители – обвини денеска опозицијата.

„Зоран Заев е главата на криминалниот октопод на оваа Влада и Зоран Заев е ништо повеќе од еден обичен аболициран криминалец. Зоран Заев не само што не го пријавил случајот Рекет, туку како што видовме од записникот и го опструирал. Од она што можеше јавноста да го види е дека Заев кога дознал дека оштетениот го пријавил случајот, ги предупредил извршителите на рекетот, неговите извршители да прекинат комуникација со оштетениот бизнисмен“, реагира портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Тој бара Обвинителството да ги повика на распит ите лица споменати со исказот на Орце Камчев, за кој записникот денеска беше објавен во медиумите.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1