ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/24/19 6:23 AM

Кај Сплит потона брод, екипажот го спасиле странски туристи

Помеѓу островите Брач и Шолта, во близина на Слит, вчера се случи хаварија на помал брод, а посадата на бродот ја спасиле странски туристи кои се наоѓале недалеку од несреќата на катамаранот „Блонди 2“.

Несреќата се случила во 14.15 часот. По странските туристи, набрзо дошол уште еден катамаран што го одвлечкал бродот на брегот на Брач, пренесува „Далмација данас“.

Капетанот на Пристаништната капетанија Сплит, Жељко Куштера, рече дека во несреќата не е повреден никој, пренесува порталот „Морски“.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1