ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/23/19 7:01 AM

Времето денеска и за викендот

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, оссобено изразен во Повардарието. Маскималната температура од 38 степени се очеува да биде измерена во Дојран и во Гевгелија. Во скопје до 35 степени, Охрид- 31, Битола – 34, Штип – 36, Берово – 30, Маврово – 29…

Слични максимални температури до 38 степени се очекуваат и утре и задутре, со тоа што претпладне ќе биде сончево, а попладне на места ќе има локален пороен дожд.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1