ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/22/19 4:15 PM

Маж шета 70 километри наназад за да ги спаси шумите (Видео)

Четириесет и тригодишниот, Меди Бастони од Индонезија решил да оди 700 километри наназад за да привлече внимание и да укаже на уништувањето на шумите на островот Јава. Овој предизвик Бастони го почнал на 18. јули и планира да го заврши во главниот град Џакарта.

Веќе во текот на утрешниот ден, тој треба да го заврши своето патување и планира да се сретне со претседателот на Индонезија, Јоко Видодо и да го замоли да засади нови дрвја на Јава.

Бастони и минатата година одел наназад во борба против уништувањето на шумите.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1