ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/22/19 1:02 PM

Д-р Чадиковски премина во болницата „Аџибадем Систина“

Детскиот кардиохирурд д-р Владимир Чадиковски стана дел од тимот на Клиничката болница „Аџибадем Систина“, информираа од болницата.

-Со потпишувањето на договорот со д-р Чадиковски и благодарение на неговата експертиза, во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ се создадени услови за изведување на сите видови срцеви интервенции кај деца, соопштија од „Систина“.

При тоа, од болницата во соопштенијата ги изнесуваат очекувањата дека со преминувањето на  д-р Чадиковски, кој даде отказ во болницата „Жан Митрев“, очекуваат соодветна институционална поддршка од здравствените власти.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1