ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/22/19 10:09 AM

Изутрината Јанева ја прегледал лекар по што замина на погреб во Гевгелија

Лекар изутрината ја прегледал специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, по помината ноќ во притвор во затворот во Шутка. Притворената обвинителка не е сместана со останатите притвореници, откако е направена безбедносна проценка. Изутрината во полициска придружба Јанева замина за Гевгелија на погреб на нејзината мајка.

-Ние само спроведуваме судска одлука. Попладне Јанева ќе биде вратена назад, кратко одогвори Есад Рахиќ, директор на затворот „Скопје“.

Катица Јанева синоќа пред 22 часот  е однесена во  притвор во трење од 30 дена за случајот „Рекет“ поради злоупотреба на службена положба.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1