ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/21/19 12:52 PM

Јанева уапсена од нејзиниот дом

По наредба на шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска, МВР ја уапси специјалната обвинителка Катица Јанева, потврдија од обвинителството. Јанева е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластуваањата.

фото:Канал 5

Ова уследи ден откако беше сослушана за случајот „Рекет“ вчера во присуство на адвокат.

фото-канал 5


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1