ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/20/19 9:24 AM

Трамп на Твитер: „Нема да му го направам ова на Гренланд, ветувам“

Претседателот на САД, Доналд Трамп, објави фотомонтажа на Твитер шегувајќи се на сметка на својата понуда да го купи островот Гренланд.

„Гренланд не е на продажба, а идејата да и’ се продаде на САД е апсурдна“, порача претходно данската премиерка Мате Фредериксен, откако економскиот советник на американскиот претседател Доналд Трамп потврди дека Вашингтон е заинтересиран за купување на Гренланд.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7