ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/19/19 12:53 PM

Излета возило во спротивната лента на автопатот Миладиновци – Штип

Возило кои сообраќало на релацијата Штип – Миладиновци, пред излезот за Куманово, излета од својата лента, ја пробило заштитната ограда и влетало во спротивната лента на која се води на релација Миладиновци – Штип. Според репортерот на Канал 77, незгодата се случила по 13.40 минути. На место на незгодата има сообраќајна полиција, пожарникари, а повикано е и возило на Итната медицинска помош. Сообраќајот на патот Миладиновци – Штип веднаш по вклучувањето од патарината,  се одвива забавено. Повеќе информации очекуваме во текот на денот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7