ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/14/19 7:16 PM

Штип: Чад и смрдеа низ градот од пожар во населбата Пребег

Сува треба се запалила во штипската населбата ,,Пребег“, но со интревенција на противпожарната екипа , пожарот е речиси целосно изгаснат, информираат од ТППЕ Штип.

Која е причината за пожарот не кажаа од ТППЕ но огнот  предизвика вознемиреност на жителите во градот особено поради чадот и смрдеата која што се прошири.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1