ММС

Објавено на: 08/14/19 11:23 AM

И Фејсбук воведува „dark mode“

Ноќен мод или „dark mode“ пред извесно врее стигна на апликациите YouTube и Twiter.

Сега и Фејсбук ја тестира оваа опција, која официјално ќе ја вклучни во текот на следните апдејти на апликацијата.

Програмерката Џејн Вонг успеала делумно да ја вклучи оваа опција на својот телефон со мала преправка во кодот.

Ноќниот мод е посебно користен на новите смартфони со OLED дисплеј, кои се премногу светли дури и на најмлото подесување на осветлување.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.