– ММС
Вести Свет

Твитер: Трамп објавил 297 твитови за Русија

Претседателот на САД, Доналд Трамп на Твитер од сите држави највеќе ја споменува Руската Федерација.

Ова го пренесува „Економист’, наведувајќи дека од моментот кога Трамп е избран за американски претседател во 2016 година, за Русија твитал 297 пати.

Лограње

X

Регистрација