ММС

22 мигранти од Пакистан и Бангладеш пронајдени кај Демир Капија

Вчеа околу 15 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“ и ПС за граничен надзор „Михајлово“ во близина на Демир Капија, кај месноста викана .„Острово“ пронашле 22 лица мигранти, од кои 20 од Пакистан и 2 од Бангладеш.

Во врска со случајот, приведен е А.Љ. од Арачиново и одземено е возилото „Aуди A-6“ со скопски регистарски ознаки. Се работи на расчистување на случајот.