ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/10/19 10:48 AM

Рики Мартин ја покажа неговата ќерка Луција Мартин Јозеф (ФОТО)

Рики Мартин на социјалната мрежа „Инстаграм“ ја покажа својата ќерка Луција Мартин  -Јозеф. Рики сподели фотографија од малото девојче кое нежно го држи во рацете. Сликата ја опиша со зборовите „Ла луз де мис јос“ односно „Светлината на моите очи“  и предизвика милост кон еден куп sвезди кои не можеа да се воздржат од коментарите за малото.

Светот дозна за Лусија на новогодишната ноќ кога пејачот и сопругот  ја покажаа со скриено лице.

„Среќни сме да објавиме дека станавме родители на убава и здрава девојка по име Луција Мартин-Јосеф. Беше возбудливо време за нас и не можеме да дочекаме да видиме каде ќе не однесе ова девојче “, прокоментира тогаш Мартин.

 

View this post on Instagram

 

La luz de mis ojos #Lucia

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7