ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/7/19 9:45 AM

Лана Дел Реј открива детали за нејзиниот нов албум (ФОТО)

Американската пејачка Лана Дел Реј открила дека албумот „Norman Fucking Rockwell“ ќе го објави на 30 -ти август.

Шестиот студиски албум на пејачката излегува две години по „Lust for Life“,  а Дел Реј веќе ја објавила песната „Mariners Apartment Complex“, „Venice Bitch“, „Hope Is a Dangerous Thing for a Woman Like Me to Have – But I Have It“ и обработката на песната „Doin Time“, на ска бендот Sublime.

 

View this post on Instagram

 

NORMAN FUCKING ROCKWELL tracklist next to Duke 🎥

A post shared by Lana Del Rey (@lanadelrey) on

На албумот на Дел Реј гостуваат, Џек Антоноф, Лора Сиск, Рик Ноулс и Зек Доус, додека омотот на албумот на кој се појавува Дјук Николсон, внук на Џек Николсон, го подготвила нејзината сестра Чак Грент.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7