ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/6/19 11:46 AM

Долгови до гуша: Црногорците должни речиси три милијарди евра

Долгот на граѓаните на Црна Гора изнесува 1,3, а на стопанството, Владата и одобрените пласмани кај банките е 1,6 милијарди евра, се соопштува во дневниот билтен на Централната банка на Црна Гира.

Тоа значи дека вкупните долгови на црногорското стопанство и на населението изнесуваат околу 2,9 милијарди евра, што за земја со 600.000 жители е „завидна“ сума.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1