ММС

Објавено на: 08/5/19 1:28 PM

(ВИДЕО) 19 жртви во верижен судир во Египет

Деветнаесет лица загинаа, а 30 се повредени во верижен судир и експлозија пред египетскиот Нациоанлен институт за канцер во центарот на Каиро.

До експлозијата дошло кога автомобил што се движел во спротивен правец се удрил со три автомобила, пренесува Ројтерс.

Египетското јавно обвинителство ги истражува причините за несреќата, но сѐ уште нема официјален став дали можеби станува збор за терористички напад.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1