– ММС
Вести Македонија

Нема подолги задржувања на ГП Табановце

 Нема поголеми здржувања за влез и излез од државата на граничниот премин Табановце и покрај празничниот викенд, соопштија денеска од преминот.
Оттаму додаваат дека за влез се чека пет минути, додека за излез од десет до 15 минути.
Од АМСМ информираат дека интензитетот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Лограње

X

Регистрација