Изменет сообраќаен режим од утре на делницата Струмица – Дабиле
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/23/19 6:22 PM

Изменет сообраќаен режим од утре на делницата Струмица – Дабиле

Од утре, 24 јули, и во пет наредни работни дена, од 5 до 12 часот ќе има промена на режимот на сообраќајот  на магистрален пат А2, делница Струмица – Дабиле поради геодетско снимање и геомеханички истражни работи, соопшти Автомотосојузот на Македонија по известување од „Виадукт трејд“.

Сообраќајот на државните патишта попладнево се одвива со зголемен интензитетот на патните правци надвор од градските средини.

АМСМ информира и дека на граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7