– ММС
Спорт Фудбал

Соиграч јавно го моли Погба да остане во Јунајтед

Сагата за иднината на Пол Погба е далеку од завршена. Се уште не е познато каде ќе го гледаме Французинот следната сезона.

Погба го селат во Реал Мадрид, но и Јувентус, иако се чини и шансите да остане на „Олд Трафорд“ не се мали.

За ова прашање јавно проговори неговиот соиграч, Хаун Мата. Шпанецот смета дека Погба треба да остане во редовите на „црвените ѓаволи“:

„Лично милам дека дека тој е среќен тука. Токму среќата не обединува, но не можам да зборувам во име на останатите. Сите знаеме дека Погба е неверојатен играч и добар и позитивен човек. Неговото влијание врз сите е исклучително добро. Како негов соиграч сакам да остане кај нас. Улогата му е исклучително важна за тимот“.

Извор: sportclub.mk

Лограње

X

Регистрација