– ММС
Забава

Овие намирници се најважен фактор во борбата против целулит

Не знаете како да се ослободите од целулитот? Дали сте ги пробале сите постоечки методи и сте се обиделе да ја промените исхраната?

Секоја втора девојка размислува за тоа како да го отстрани целулитот на нозете. Правите се што можете, правите разни масажи…

Меѓутоа, целулитот е комплексен проблем, а исхраната е исто толку важна како и секој друг аспект. Пронајдовме храна која сигурно ќе ви помогне да се ослободите од целулитот.

Бобинки

Темните бобинки како што се боровинки и капини придонесуваат за зголемување на производството на колаген во кожата. Исто така имаат антиоксиданти кои го намалуваат воспалението и го прават целулитот помалку видлив.

Темно чоколадо

Темното чоколадо содржи магнезиум и железо, а тоа ја подобрува циркулацијата на крвта, што значи дека има добар ефект на состојбата на вашата кожа и помага да се ослободите од целулитот.

Авокадо

Авокадото има многу влакна и здрави масти. Покрај тоа, помага во нормализирање на нивоата на гликоза и отстранување на токсините од телото што го формираат целулитот во вашето тело.

Грејпфрут

Во борбата против целулитот ќе ви помогнат производи кои навлажнуваат и содржат антиинфламаторни компоненти. Ги има многу во грејпфрут. Значи, еден грејпфрут за вечера и наскоро ќе забележите промени.

Извор: denar.mk

 

Лограње

X

Регистрација