– ММС
Вести Македонија

Малолетник повреден во кочанско Мојанци

На улицата „Маршал Тито“ во кочанското село Мојанци, Д.А. (34) од селото управувајќи „мерцедес“ со кочански таблички удрил во малолетник. Од силината на ударот детето здобило тешки повреди, по што било пренесено во болницата во Кочани.

Лограње

X

Регистрација