– ММС
Вести Македонија

ГЕРОСКИ ФРЛА БОМБИ НЕМА МИЛОСТ: Јавна порака до Фрики и Кики – еве што треба да сторите во следните 48 часа!

Кики беше висок функционер во СДСМ. Самиот Коки, во последното интервју на својот медиум, го нарекол “добар пријател” или “другар”. Е сега, не е исто да си обичен рекетар што стасува до половно “БМВ” и да си фраер кој за другар го има високиот партиски функционер Кики, а за соработник високата државна функционерка Фрики, која згора и му пеела на журка, пишува во најновата колумна новинарот Бранко Героски!

Целата колумна можете да ја прочитате на ПлусИнфо

Лограње

X

Регистрација