Запознајте го јарецот Рамос кој стана вистинска ѕвезда поради хипстерската брада, а обожава и камера (ВИДЕО)
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/18/19 3:13 PM

Запознајте го јарецот Рамос кој стана вистинска ѕвезда поради хипстерската брада, а обожава и камера (ВИДЕО)

Јарецот по име Рамос, стана вистинска сензација во Малезија откако неговиот сопственик објави фотографии од неговата хипстерска брада.

Сопственикот на Рамос, Ахмад Фадзир вели дека јарецот обожава камера и на секоја фотографија  излегува како вистинска ѕвезда.

Штом неговите фотографии се споделија, дошле две новинарски екипи, да ја снимат големата ѕвезда.

Станува збор за вид кој потекнува од Швајцарија, а која се одгледува поради млеко.

„Имам 17 кози од овој вид, но Рамос се извојува поради косата и необичната брада и се смее кога го фотографирам“, раскажува сопственикот.

Фадриз е открил дека не сака да го продава јарецот, посебно не сега го станал ѕвезда.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7