ММС

Објавено на: 07/16/19 8:27 AM

Дневен хороскоп – 16.07.2019

Рак 22.6-22.7.

Љубов
Вашите скриени чувства денеска ќе се појават , на ваша среќа. Ќе бидете малку збунети , но ќе ви биде мило.

Кариера
Заклучоците до кои доаѓате ќе останат познати само за вас и за никој друг. Тоа не е типично за вас, но овој пат така е најдобро.

Здравје и совет
Никаде не треба да брзате.

 

Лав 23.7-22.8.

Љубов
Малите естетски вештини ќе бидат ваш начин да и се приближите на саканата личност , со која сте на дистанца. Делумно ќе имате успех.

Кариера
Оние кои работат во лаборатории , болници , институции од затворен тип и слично ќе добијат унапредувања и добри резултати.

Здравје и совет
Не влегувајте во расправии.

 

Девица 23.8.-23.9.

Љубов
Ќе се обидете на другата страна да и се претставите во најдобро светло, но тоа нема да биде вашето најдобро издание. Резултатот може да биде менлив.

Кариера
Резултатите од вашата работа би можеле да излезат на виделина , со што ќе ви порасне гордоста. Продолжете да го градите започнатото.

Здравје и совет
Мала меланхолија.

 

Вага 24.9.-23.10

Љубов
За да ја подобрите вашата љубовна состојба , денеска послужете се со вашата интуиција. Нека таа ве води и се ќе биде подобро.

Кариера
Во сите дејности , кои се поврзани со луѓе ќе постигнете денеска завидни резултати. Другите ќе соработуваат.

Здравје и совет
Не освојувајте по секоја цена.

 

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов
Ќе продолжите да заведувате драга личност. За неа ќе бидете неодоливи. На тој начин ќе ја зголемите блискоста во врската.

Кариера
Ќе дојде до мали преиспитувања во врска со финансиски вложувања , за кои ќе мислите дека не се стабилни. Ќе смислите нов план.

Здравје и совет
Не можете вие да одработите за другите.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов
Ќе бидете склони кон попуштање во се и сешто , а некои целосно ќе ги симнат критериумите за љубов. Самците би можеле да бидат со личност по принципот ,,која и да е” .

Кариера
Ако сте решени да делувате од сенка, денеска е ден кога на таков начин може да постигнете успех.

Здравје и совет
Прво промислете, а потоа делувајте.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов
Веројатно ќе ја повикате саканата личност на интимна вечера , каде ќе покажете завидно кулинарско знаење.

Кариера
Иако некои колеги ќе бидат малку почувствителни и ќе прават драма , добро е што ќе донесете креативност и нови решенија.

Здравје и совет
Освежете се на чист воздух.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов
Ќе се веселите со пријатно друштво и нема да дозволите ништо да ви ги расипе добрите односи , расположението и забавата.

Кариера
Подобро од другите знаете дека дека со мали чекори се минува исто растојание како и со големи.

Здравје и совет
Релаксирајте се.

 

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов
Блиска личност ќе ви го отвори своето срце и ќе ви ги покаже своите емоции . Ќе возвратите со иста мерка.

Кариера
Една состојба или дел од работата ќе биде дефиниран, созреан и заклучен. Од тоа ќе произлезат нови иницијативи.

Здравје и совет
Можна е мала настинка.

 

Овен 21.3-20.4.

Љубов
Кулминацијата на поврзаноста со пријателите ќе ви донесе радост , а секако ќе ги подобри и личните особини.

Кариера
Би сакале да воведете некои измени во процесот на работата. Денеска ќе размислувате за деталите.

Здравје и совет
Крајот делото го краси.

 

Бик 21.4- 20.5.

Љубов
Ќе заклучите дека е време на другите да им покажете колку се сакате и да ја официјализирате врската. Некои тоа само ќе го посакаат.

Кариера
Ќе работите без напор и нема да се зимачувате со премногу прашања . Имате добра перспектива , позитивен став.

Здравје и совет
Сега живеете уредно.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов
Богатството на еротиката и сензуалноста ќе бидат главна одлика на овој ден. Уживајте.

Кариера
Можете слободно да направите нешто за себе. На кого било да му објасните , ќе го разбере вашиот став и ќе го прифати како нешто нормално.

Здравје и совет
Ќе знаете да се справите со проблемите.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1