Старлетата во друштво на Груевски е „зајчица“ од руски Плејбој
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/12/19 8:01 PM

Старлетата во друштво на Груевски е „зајчица“ од руски Плејбој

Ахмет Фират, турски бизнисмен кој живее во Будимпешта, го донесе екс премиерот Никола Груевски во Будимпешта на бизнис-забава, од каде фотографијата со згодната старлета го обиколи интернетот.

Фират е бизнисменот со кој Груевски беше виден неодамна на забавата на бродот, што исто така низ фотографии беше запозната македонската јавност.

Покрај Фиран на најновата фотографија е Алесандро Фарина, инвестициски советник на ITL групата , додека старлетата е Вивиен Цене, која е позната „зајчица“ од руското издание на Плејбој.

Според извор на 444.hu, Груевски дошол заедно со турскиот бизнисмен Фират, прошетал по компанијата, пушеле пури и разговарале.

Фират поседува  голем број компании кои работат во Унгарија, има луксузни автомобили, имаат градежна компанија и, според LinkedIn, поседува фитнес центар. Веб-страницата сега функционира под името Go Active, според компанијата, во сопственост на компанија регистрирана во Панама, но менаџерот е истата жена која исто така го води градежниот бизнис на Фират.

– Фират и Груевски имаат заедничка тема. Врз основа на јавниот профил на турскиот претприемач, тој се занимава со Сорос и наводните анти-унгарски планови на американско-унгарскиот бизнисмен во владините медиуми. Во Македонија, движењето Стоп-Сорос започна во времето на премиерот на Груевски, порано отколку што унгарската влада ја започна својата кампања против Сорос, пишува 444.hu.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7