– ММС
Забава

Смути од домати кое топи масни наслаги

Доматот има огромни колочини хранливи материи. Благодарејќи на витамините Б и Ц ги нормализира метаболичките и енергетските процеси. Токму поради тоа што доматите содржат големи количини витамин Б го регулираат метаболизмот и влијае на губењето на вишок килограми. Сутито чија главна состојка е доматот може да ви помогне во процесот за слабеење.

СОСТОЈКИ:
*4 домати
*пола шоља сок од домат
*1 морков
*1 струк целер
*¼ лажичка црн бибер
*6 коцки лед
*2 лажички сок од лимон
*малку сол


ПОДГОТОВКА:
Сите состојки ставете ги во блендер, а кога ќе ја измешате состојката, оставете го во фрижидер 20 минути. Пијте го овој напиток кој освежува во текот на летните денови.

Лограње

X

Регистрација