– ММС
Вести Свет

Србија: Кариќ ќе гради цел град во Германија

Бизнисменот Богољуб Кариќ планира во Германија да изгради цел еден град, соопштија вчера од „БК-групацијата“, пренесуваат српски медиуми.

„По состанокот во Берлин, ни’ се отвораат големи можности проектот „Тесла град“ да го реализираме и во Германија. Нашата групација гради импресивни комплекси во 17 земји, почнувајќи од Австрија и земјите што произлегоа од некогашниот Советски Сојуз, па до Обединетите Арапски Емирати и Кина, со посебен акцент на „Минск ворлд“, најголемиот градежен потфат во Европа“, се наведува од „БК-групацијата“.

Лограње

X

Регистрација