ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/28/19 12:12 PM

Цената на струјата останува иста!

Цената на струјата останува иста и по официјалниот старт на работа на т.н. универзален снабдувач.

„Нема промена на цената на струјата, граѓаните можат да останат мирни. Како и што најавивме, нема ниту ценовен шок ниту пак какви било корекции. Сѐ останува како што е досега, нормално освен, што од понеделник 1 јули почнува со работа новиот универзален снабдувач кој ќе им испорачува струја на домаќинствата по регулирана цена“, рече на прес-конференцијата , Марко Бислимовски, претседател на Регулаторната комисија за енергетика.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1