ММС

Објавено на: 06/26/19 4:23 PM

Барти прва носителка на „Вимблдон“

Австралиската тенисерка Ешли Барти која од понеделникот е на светскиот тениски врв ќе биде прва носителка на Грен слемот „Вимблдон“.

На официјалната веб-страница на неофицијалното светско тениско првенство на трева денеска се објавени 32. Носители во машка и во женска конкуренција.

Кај тенисерите првите осум фаворити се: Ѓоковиќ, Федерер, Надал, Андерсон, Тим, Зверев, Циципас и Нишикори.

На женскиот дел од турнирот првите осум носителки се: Барти, Осака, Плишкова, Бертенс, Кербер, Квитова, Халеп и Свитолина.

Извор: denar.mk

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.