ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/26/19 7:32 AM

Во Момин Поток ќе биде отворен дополнителен капацитет за бездомници

Во Пункот за бездомници во Момин Поток денеска ќе биде отворен дополнителен капацитет за пружање на грижа и заштита – трпезарија за бездомници.

На настанот што е во организација на Црвениот крст на Град Скопје ќе присуствува и градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7