ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/24/19 7:41 AM

Ердоган го призна поразот: „Тоа е волја на народот“

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган  му ја честиташе победата на Екрем Имамоглу, член на опозициската Републиканска народна партија, на вчерашните повторени избори за градоначалник на Истанбул.

„Волјата на нацијата уште еднаш се манифестираше. Му честитам на Екрем Имамоглу, кој победи на изборите според неофицијалните резултати“, напиша Ердоган на „Твитер“.

Една седмица пред изборите, Ердоган го нарече Имамоглу лажливец, го обвини за поврзаност со терористички оргаизации и го спореди со египетскиот претседател Ел-Сиси.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7