ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/7/19 3:39 PM

Жешко дефиле во костими за капење на Градски плоштад (ФОТО)

„Горда што сум своја“, мотото под кое денеска на градскиот плоштад продефилираа десетина девојки во костим за капење и испратија силна порака против дикриминација.

„Мисијата на модната парада која за прв пат се одржа во Скопје е да се убедат жените и мажите да ги соблечат сите видови на предрасуди“, велат организаторите.

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7