ММС

Објавено на: 06/7/19 11:20 AM

Бесплатните ученички билети нема да важат за време на распустот

Поради завршувањето на учебната година 2018/2019, бесплатните билети за учениците нема да важат за време на летниот распуст, соопшти денеска ЈСП Скопје.

Бесплатните билети на учениците од основните училишта ќе важат до 10 јуни, а на средношколците до 20 јуни.

ЈСП Скопје нуди можност основците/средношколците (не важи за средношколците кои сега завршуваат четврта година) по повластени цени да купат месечен билет за јули и август по цена од 600 денари.

За купување т.н. сезонски билет за ученици, неопходно е лицето да приложи потврда дека е ученик и да достави книшка на увид.

Бесплатните студенстки билети ќе важат и за време на летото.

ЈСП Скопје информира и дека од понеделник (10.06.2019 година), возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по летен возен ред


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1