ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/3/19 8:20 PM

Apple ја укинува својата најпозната апликација iTunes

iTunes започна пред речиси 20 години, како апликацијата за поддршка на iPod и потоа ја почна ерата на iPhone, како апликација преку  која луѓето слушаа музика и гледаа филмови. Но, во тоа време, исто така, се сметаше за контроверзна, бидејќи Apple и ‘додадаваше се’ повеќе и повеќе функции.

Сега iTunes според овјавата на Apple, ќе биде заменета со индивидуални апликации за своите различни функции. Наместо тоа, ќе има музичка апликација, еден подкаст и телевизиска апликација, соопшти компанијата.

Сите промени ќе дојдат во новата верзија на MacOS , наречена Каталина, која ќе биде објавена за некој месец.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1