ММС

Објавено на: 05/28/19 4:06 PM

Рамазан Бајрам – 4 јуни неработен за сите граѓани

Првиот ден на Рамазан Бајрам 4 јуни 2019 година (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманска вероисповед им го честита ат Рамазан Бајрам.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1