ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/27/19 3:38 PM

Хоспитализирана жена касната од змија во Штипско

Змија отровница каснала жена, која се движела во атарот на селото Шашаварлија, близу Штип. Жената веднаш е префрлена на Инфективното одделение на Клиничката болница, каде е хоспитализирана. На жената и’ е пружена медицинска помош и е во добра здравствена состојба, потврдуваат од болницата.

Иако времето е променливо, со повремени врнежи од  дожд, топлото време, се чини, алармира на доза внимателност при движење во природа.

Во Македонија има 16 видови змии, од кои три вида се отровни.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7