ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/23/19 2:57 PM

Ќе се уништува неексплодирана граната на патот помеѓу селата Долен и Среден Крушопек

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните, особено жителите на селата Долен и Среден Крушопек, општина Сарај, дека во 16.30 часот ќе биде извршено уништување на неексплодирана граната од минофрлач 120 милиметри.

– Гранатата беше пронајдена денеска во дол покрај патот помеѓу селата Долен и Среден Крушопек. Гранатата е активна и е без осигурувач на запалката. Поради тоа постои опасност за транспорт и гранатата ќе биде уништена на местото од Одделот за антитероризам, соопшти денеска МВР.

Од МВР апелираат до граѓаните да се воздржат од движење на наведениот пат во наведеното време. 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7