ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/20/19 10:14 AM

Бразил: Најмалку 11 луѓе убиени во бар

Засега непознати напаѓачи вчера во Белем, град на северот на Бразил, застрелале и убиле најмалку 11 гости во бар. Од убиените шест се жени, а петмина мажи. Убиството го извршиле седуммина вооружени мажи, кои пред локалот пристигнале со три автомобили и еден мотоцикл, а по извршениот масакр избегале.

– Ги бараме сторителите и ги истражуваме мотивите за нападот – рече за АФП портпаролот на Министерството за јавна безбеднст на бразилската сојузна држава Пари.

Барот во кој се случил нападот е во делот на Белем во кој неодамна дошле сојузни агенти за да и’ помогнат на локалната полиција во справувањето со криминалот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1