ММС

Објавено на: 05/15/19 1:41 PM

Видео: Како звучи „Hells Bells“ од AC/DC на црковни звона

Видеото е снимено во црква во Германија каде што талендираниот David Drambyan го свири популарниот хит од 80-тите – „Hells Bells“ од мегапопуларните AC/DC.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.