– ММС
Вести Свет

(ВИДЕО)Гори Богородичната црква во Париз

Зафатен е горниот дел на славната катедрала. Пожарот го потврди Противпожарната служба на Париз, јави британскиот весник „Телеграф“. Корисниците на социјалните мрежи споделуваат фотографии и видеа од пожарот.

Лограње

X

Регистрација