– ММС
Спорт Фудбал

Фергусон конечно рече: Време е за Ливерпул!

Како наближува финишот на сезоната, така се повеќе се заострува битката за титулата во Премиер лгиата. Во разговор за „ББС“, искусниот фудбалер Џонатан Валтерс откри еден интересен момент.

Тој повикувајќи се на својот поранешен соиграч откри еден момент поврзан за Фергусон.

„Разговарав со Фил Бардсли кој беше во друштво на Сер Алекс Фергусон. Тие двајцата заедно седел, а Фергусон открил дека Ливерпул ќе биде шампион бидејќи смета дека Јунајтед во градското дерби со Сити ќе му откине бодови“, ијзав Џонатан Валтерс

 

 

 

Лограње

X

Регистрација