ММС

Снежни навеви на патот Маврово-Галичник

Снежни навеви има на патниот правец Маврово-Галичник. Екипи на ЈП Македонија пат работат на расчистување н целосно оспособување за сообраќај на овој патен правец.

Работите, како што најавуваат, ќе потраат во следните два до три дена до целосно расчистување.

МИА

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.