– ММС
Сообраќаен Сервис

Aвтопатот Тетово-Скопје пуштен за сообраќај

Aвтопатот Тетово-Скопје е пуштен за сообраќај, но се уште е затворен за сообраќај стариот пат Скопје –Тетово, информира Авто-мото сојузот на Македонија.

На автопатот Скопје – Тетово од изутрината се вршеше увид на местото на синоќешната сообраќајна несреќа во која животот го загубија 14 лица.

Автобусот на Дурмо турс кој излета од патот сообраќал на релација Скопје-Гостивар. 

Лограње

X

Регистрација