ММС

Владата демантираше дека се исшкртани новите табли со Северна Македонија

По објавата на некои портали дека во герила акција биле исшкртани новите табли со името Репубика Северна Македонија, Владата излезе со информација дека тоа е лажна вест.

Владиниот протпарол Миле Бошњаковски во објавата на Твитер вели дека таблите воопшто и не биле поставени.

Инаку, денеска се очекуваше првата табла со новото име на државата да биде поставено на границата со Грција.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.